Czy warto zorganizować plener ślubny za granicą? Sprawdź, jak to zrobić!

Sesja plenerowa w inny dzień niż ślub to kolejna okazja do tego, aby świeżo upieczeni małżonkowie raz jeszcze poczuli się jak panna młoda i pan młody i przywdziali swoje piękne i eleganckie stroje.

Kadry z pleneru są dla zakochanych niezwykle ważne, ponieważ niejednokrotnie po ślubie zdobią ściany mieszkania, wisząc w pięknych ramkach. Są też pamiątką na długie lata po ślubie. Z tego też względu coraz więcej par młodych decyduje się na plener ślubny za granicą, gdzie widoki zapierają dech w piersiach i są zupełnie inne niż te, które można spotkać w Polsce. Jeśli wy również zastanawiacie się nad tym, jak zorganizować plener na Malcie lub we Włoszech, zapoznajcie się z kilkoma praktycznymi poradami.

plener ibiza

 

Najmodniejsze destynacje i koszty

Jeśli robić już sesję zdjęciową za granicą, to tylko w ciepłych krajach! Z takiego założenia wychodzi większość par młodych, które swoją podróż poślubną łączą z plenerem. Wśród najpopularniejszych destynacji jest oczywiście Grecja ze swoimi pięknymi i malowniczymi wyspami: Kretą, Kos czy Santorini.

Świeżo upieczeni małżonkowie nie zapominają jednak również o innych krajach i popularnych miastach zachwycających zabytkami i infrastrukturą. Jak można wywnioskować z komentarzy na różnych grupach dyskusyjnych, między innymi na portalu ślubnym Wesele z klasą, wśród najpopularniejszych destynacji znalazły się: Włochy (Rzym), Hiszpania (Barcelona), Francja (Paryż) czy Chorwacja (Dubrownik).  Pary, które nie boją się tych bardziej egzotycznych podróży, postawiły na Ibizę i Azję.

Zagraniczna sesja ślubna to oczywiście koszty, które są znacznie wyższe niż te, jakie przyjdzie parze młodej zapłacić za sesję w Polsce. Do standardowej opłaty za usługi fotograficzne należy doliczyć również przelot samolotem i pobyt na miejscu, przynajmniej jeden nocleg. Istnieje również opcja znalezienia fotografa na miejscu, jednak to wymaga od zakochanych większych poszukiwań, aby trafić na kogoś sprawdzonego. Koszt pleneru ślubnego za granicą to zazwyczaj kilka tysięcy złotych, jednak aby znacznie zmniejszyć koszty, wystarczy odpowiednio wcześniej zarezerwować loty czy noclegi.

O czym warto pamiętać?

Przygotowując się do sesji ślubnej za granicą, warto zrobić dobre rozeznanie terenu. Po pierwsze, zdecydujecie, czy chcecie, aby zdjęcia odbyły się w mieście, czy może wolicie, aby to natura była waszym tłem. Po drugie, postarajcie się zaplanować trasę, którą przejdziecie i wybrać konkretne zabytki lub widoki, jeśli na jakich wyjątkowo wam zależy.

W przypadku panny młodej, warto wcześniej zaplanować spotkanie z makijażystką i fryzjerką. Usługi takie bez problemu można znaleźć na miejscu. Jeśli jednak chcecie zaoszczędzić, panna młoda sama może wykonać swój makijaż i delikatnie pokręcić sobie włosy. Naturalny “look” to jedno z najmodniejszych wydań panny młodej na rok 2020.

Sesja plenerowa za granicą to wyzwanie, szczególnie, jeśli chodzi o koszty, jednak warto poświęcić na nią nieco większą sumę. Kadry stworzone podczas podróży poślubnej na zawsze zostaną już z wami i będą stanowiły niezwykłą pamiątkę. Poza tym, kto choć raz nie chciałby poczuć się jak prawdziwa gwiazda filmowa!

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Wesele z klasą.