sala weselna białystok

Najlepsze Sale weselne w Białymstoku i w okolicach

Najlepsze Sale weselne w Białymstoku

W miejscowości Białystok i w jej najbliższej okolicy można znaleźć kilka pięknych sal weselnych godnych polecenia. Miejsca te polecam patrząc z perspektywy fotografa i domyślam się, że nie każdy musi się zgodzić z moim wyborem. Chciałbym zaprezentować Wam pięć sal weselnych, które polecam do zorganizowania przyjęcia weselnego. Skąd taki wybór? Dlaczego akurat te sale weselne z Białegostoku wybrałem? Wszystkiego dowiecie się z dalszej części wpisu.

Rezydencja Protasy

Sala weselna Rezydencja Protasy oddalona jest klika kilometrów od Białegostoku. Powierzchnia sali to około 500m2 co pozwala na organizację przyjęcia weselnego dla 300 osób. Sala ta ma możliwość podziału na dwie mniejsze mieszczącą do 180 i 120 gości. Przy sali jest klika pokoi dla gości weselnych. Jednym z większych atutów tej sali jest teren, który ją otacza. Jest pięknie i zielono a całość ogrodzona jest murem aby zachować prywatność. W środku pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to ogromne białe żyrandole zawieszone wysoko pod sufitem. Do wyboru para młoda może wybrać stoły prostokątne lub okrągłe. Bez różnicy jakie zostaną wybrane to to miejsce i tak wyglądać będzie obłędnie. Największą zaletą Rezydencji Protasy jest jedzenie i obsługa. Dania są smaczne i podane na wysokim poziomie. Wydawane są bardzo sprawnie a personel jest dobrze przeszkolony i kulturalny.

Adres: Protasy Kolonia 47, 16-060 Protasy Kolonia

Lipcowy Ogród

Sala weselna Lipcowy Ogród znajduje się w Hotelu Podlasie niedaleko od centrum Białegostoku. Hotel posiada 83 pokoje, w których może pomieścić ok 150 osób. To często ważny aspekt dla Par, które mają dużo gości przyjezdnych. Często się zdarza, że nawet jedno z zaręczonych pochodzi z drugiego końca Polski czy nawet świata. Lipcowy Ogród posiada dwie główne sale z oddzielnym wejściem – Ogrodową i Owocową. Mogą one pomieścić odpowiednio do 200 i do 90 osób. Miejsce to posiada nieduży ogród gdzie można spokojnie usiąść i porozmawiać z bliskimi. Sala co roku organizuje degustacje weselną, żeby ułatwić swoim parom i pokazać niezdecydowanym jak może wyglądać menu weselne. Ja mogę wszystkich zapewnić, że sala ta ma wyśmienitą kuchnie i bardzo lubię fotografować w tym miejscu.

Adres: 42 Pułku Piechoty 6, 15-181 Białystok

Lipowy Most

Sala weselna Lipowy Most to kompleks leżący 33km od centrum Białegostoku. Posiada on główny hotel, w którym znajduje się sala weselna oraz kilka mniejszych zabudowań. Niewątpliwie największą zaletą tej sali jest teren, na którym ona się znajduje. Nie ma drugiej takiej sali w zestawieniu z tak dużym i pięknym terenem. Kolejnym atutem jest duży hotel posiadający m.i. strefę spa&wellness oraz ruską banię. Sama sala weselna może pomieścić do 200 osób. Jedyny minus organizacji tu wesela to kilkukilometrowy dojazd szutrową drogą. Mimo wszystko warto pokonać ten szutrowy odcinek drogi aby spróbować wykwintnych potraw serwowanych przez znakomitego szefa kuchni.

Adres: Borki 29, 16-030 Borki

Hotel Traugutta 3

Sala weselna Traugutta 3 to kolejny lokal, który chciałbym Wam polecić. To najmłodsze miejsce na mapie Białegostoku w tym zestawieniu i najbardziej eleganckie. Pozostałym salom weselnym bliżej jest do stylu rustykalnego czy też boho. Tu elegancja to słowo, które ciśnie się na usta od momentu wejścia do środka obiektu. Nie bez powodu posiada on 4* i jest najbardziej ekskluzywnym hotelem w Białymstoku. Same wesela są zachowane w dokładnie takim samym klimacie. Gości wita kelner, który otwiera szampana techniką Sabrage (odcina szyjkę butelki za pomocą szabli). Ten sam kelner paraduje w trakcie przyjęcia weselnego z metrową pieprzniczką i doprawia chętnym gościom podane posiłki. Tak więc jest smacznie, dostojnie i elegancko.

Adres: Romualda Traugutta 3, 15-145 Białystok

Restauracja Camelot

Sala weselna Camelot znajduje się w ścisłym centrum Białegostoku. Miejsce bardzo klimatyczne. Większość sali wykonane jest z drewna i ze starej cegły. Można tu organizować wesela na ponad 200 osób. Jest to jedyne miejsce w zestawieniu nieposiadające pokoi dla gości. Nie jest to duży problem, gdyż w centrum miasta znajduje się kilka hoteli, w których można ulokować swoich gości. Miejsce idealne na wesele w stylu rustykalnym.

Adres: Młynowa 24, 15-404 Białystok

Jak widać jest w czym wybierać. Sale weselne w Białymstoku są zróżnicowane i stoją na wysokim poziomie. Którą z nich wybierzecie to zależy już od was. Nie mam swojej ulubionej i w każdej z nich lubię robić zdjęcia. Jako fotograf ślubny polecam każdą z pięciu sal.