Sesja ciążowa – brzuszkowa

Sesja Ciążowa - Brzuszkowa

Dość często dostaje zapytania o sesje ciążowe w plenerze. Oczywiście robię takie sesje bo nie różni się to jakoś mocno od sesji narzeczeńskiej czy sesji ślubnej plenerowej. Moimi częstymi klientami są pary, które już ze mną miały okazje współpracować czy okazji wesel. Ale oczywiście pracuję też z Parami , które poznaję dopiero w czasie sesji.

Marka i Monikę znałem dużo wcześniej. Napisali do mnie z zapytaniem czy znajdę czas na sesję brzuszkową i nie odpuszczą jak im nie zrobię 😉 Grafik miałem już bardzo napięty i obiecałem, że zrobię ale może wyjść tak, że trzeba będzie zrobić ją rano lub przed moją inną sesją ślubną. Na ich szczęście jedna z moich par musiała gdzieś wyjechać i przełożyła plener na inny dzień. Mogliśmy zatem umówić się na popołudnie i bez pośpiechu zwiedzić kilka miejsc w okolicach Białegostoku.

Dużo pytań dostaję o najlepszy termin na taką sesję. Moim zdaniem najlepszy termin to 28-36 tydzień ciąży. Z doświadczenia fotografa wiem, że wtedy brzuszek już jest pięknie widoczny a kobieta nie czuje się jeszcze tak ociężała jak pod koniec ciąży. Wówczas również różne objawy niepożądane ciąży są zazwyczaj najmniej dokuczliwe.

Jeśli chodzi o ilość zdjęć z takiej sesji to waha się ona w granicach 40-50 ujęć. Nie dopłacacie za kolejne ujęcia jeśli wyjdzie więcej. Czas sesji to 1-2h. Zdjęcia w formie elektronicznej przygotowuję w terminie 7-14 dni w zależności od pory roku.

Zapraszam do oglądania materiału, który powstał na tej sesji 🙂